Ana Sayfagüneş enerjisiAküsüz güneş enerjisi ile klima çalıştırmak

İlgili İçerikler

Aküsüz güneş enerjisi ile klima çalıştırmak

Güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda bir çok alternatif yöntem olduğunu , farklı ürünlerle farklı senaryolar gerçekleştirilebileceğini her zaman anlatmaya çalıştım. Bu ürün ise şehir şebekesinin olmadığı yerlerde , aküsüz çalışabilen off-grid mini inverter olarak adlandırılmaktadır. Bağlayacağınız “inverter klimanızı” çalıştırabilmektedir. Aküsüz güneş enerjisi ile klima çalıştırmak mümkün ve isterseniz bu mini inverterin dört girişinden bazılarına batarya bağlayıp gece tüketimleriniz için bir off-grid ( şebeke bağlantısız) evirici olarak da kullanılabilmektedir. Ürün detaylarına yakından bakalım…

şehir şebekesinin olmadığı akü kullanılmayan klima çalıştırıcı güneş enerji sistemi

Aküsüz güneş enerjisi ile klima çalışır

Videomuzda da incelediğimiz ürün Cyboİnverter CIM-1000TX Twin modeli.. isterseniz ürünü bir adet veya daha fazla güç için iki adet olarak birbirine ekleyerek kullanabiliyorsunuz. Her bir ürün dört adet bağımsız MPPT özellikli girişe sahip ve böylece herhangi bir gölgelenme durumunda tüm paneller olumsuz etkilenmemekte, birbirinden bağımsız çalışabilme özelliği avantajlı bir durumdur. Kendi içerisinde 220V üretebilir böylece şehir şebekesine ihtiyaç duymadan  çalışabilir. Zaten incelediğimiz ürünün üzerinde “kesinlikle şebekeye bağlantı yapmayın cihazı bozabilirsiniz” şeklinde belirtilmiş. Yine de ben prize takayım ne olacak bir göreyim demeyin…

Ürünün bazı girişleri istenilirse 48V akü grubu ile bağlanabiliyor. Aküler kurşun asit veya lityum olabilir. Jel olarak bilinen akülerinde aslında kurşun asit temelli olduğunu da yeri gelmişken tekrar belirtelim.

Cyboİnverter CIM-1000TX Twin teknik detaylar

Klimalar için aküsüz , şehir şebekesiz, güneşten elde edilen enerji ile çalışma. Tam sinüs olarak çıkış vermekte aynı zamanda akülü bir sistem haline kolayca dönüştürülebilir. ( panel girişlerinden bazıları aküye bağlanabilir 48V DC )

şebekesiz , akülü veya aküsüz kullanılabilen güneş enerji inverteri

Dört bağımsız MPPT girişli , girişlere bağlanan solar panel mi yoksa akü mü otomatik olarak algılayabilen. Aküler için otomatik derin deşarj koruması fonksiyonu cihazın öne çıkan özellikleridir. Ayrıca şebeke bağlantısız bir sistem olarak geçtiği için herhangi bir evrak prosedürü olmadan kurulum yapabilmenize de imkan sağlar.

Siz yeter ki güneş enerjisi deyin

Güneş enerjisi ile ilgili olabilecek bütün ürünleri incelemeye anlatmaya ve videolarını çekmeye niyetimiz var. Tabi ki bu süreçlerde firmaların rolü de büyük, çok çaba harcadığımızı bilmenizi isterim.

Siz yeter ki güneş enerji ile tanışmak isteyin, bir çok farklı ihtiyacı karşılamak üzere çeşitli ürünlerin olduğunu göreceksiniz. Bizde elimizden geldiğince ürünleri sizlere anlatmaya devam edeceğiz.

youtube kanalımızda güneş enerjisi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. https://www.youtube.com/c/technicall_tr

akü yok şehir şebekesi yok güneş enerjisi ile klima çalıştırılabilir mi

bu makalemizin videosunu aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yeni Makaleler