Ana Sayfa güneş enerjisi Türkiye’de satılan en güçlü güneş panelleri

İlgili İçerikler

Türkiye’de satılan en güçlü güneş panelleri

Güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda en fazla alan kaplayan malzeme güneş paneli ve her geçen gün daha az alanda daha fazla güç konusunda yeni ürünler geliştirilmekte. Hatta en son video makalemizde güneş hücresinde kırılan yeni dünya rekorundan bahsetmiştik http://www.keremcilli.com/dunyanin-en-verimli-gunes-hucresi/ Bu video makalemizde ise Türkiye’de satılan en güçlü güneş panelleri acaba kaç Wp değerinde bunu araştırdık. Yaklaşık 10 firma ile görüştüm ( axitec, cw-enerji, gtc solar, htsolar, lg solar, Panasonic, schmid-pekintaş, smart energy, sunpower, viessmann) ve bugün hemen satın alabileceğimiz hem 60 hücreli hem de 72 hücreli güneş panellerinde ulaştıkları maksimum güçleri sordum.

60 hücreli ve 72 hücreli güneş paneli ölçüleri

Bir çok firmadan aldığım bilgilerin ortalaması olarak şunu söyleyebilirim; Haziran 2020 itibariyle 60 hücreli bir güneş paneli almak istediğinizde 330 Wp civarında ürünler bulabilirsiniz.

bazı güneş paneli markaları 60 hücreli ve 72 hücreli satılan en güçlü güneş paneli değerleri

Aynı firmaların 72 hücreli olarak sattıkları ürünlerde ise ulaşabildikleri güç değeri yaklaşık 400 Wp seviyelerindedir.

Bu rakamlar her geçen gün artmaktadır. Aynı alanda daha fazla güç üreterek güneş panellerinin hayatımızın içinde yer edinmesi bir çamaşır makinesi , bir buzdolabı gibi benimseneceği günler çok uzak değil.

Türkiye’de satılan en güçlü güneş panelleri videosu haziran 2020

Güneş enerjisi konusunda 80 den fazla video ile güneş enerjisini basit bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz. Yorum bölümden soracağınız sorulara cevaplar vererek interaktif bir kanal oluşturmak hedefindeyiz. Güneş enerjisini öğrenmek istiyorsanız muhtemelen bu kanalı biliyorsunuz https://www.youtube.com/c/technicall_tr

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Yeni Makaleler