Ecoflow delta 2 taşınabilir güç kaynağı

0
87

Bu dönemde oldukça popüler olan taşınabilir güç kaynakları, dış ortamda bile evde alışık olduğumuz konforu bizlere sunabiliyor.Bu video makalemizde Ecoflow delta 2 taşınabilir güç kaynağı ve yeteneklerinden bahsedeceğiz.

Taşınabilir güç kaynağı nedir?

Özellikle enerjinin olmadığı yerlerde hem telefon, bilgisayar gibi cihazları besleyebilen hem de içerisinde bulunan inverter ile 220 Volt çıkış verebilen, hafif ve kompakt bir üründür.

Bir kamp ortamı için buzdolabı çalıştırabilen, tv izlemenize olanak sağlayan ve aynı zamanda tüm mobil cihazlarınızı şarj edebilen bir üründür.

 Ecoflow delta 2 teknik özellikler

 • Tam sinüs çıkış verebiliyor ; tam sinüs çıkış yeteneği özellikle elektronik devrelerin çok olduğu hassas cihazların istediği enerji türüdür. (modifiye sinüs olarak çıkış veren inverter modelleri daha ucuzdur)
 • X-Boost özelliği ile 2200W çıkış verebiliyor. (normal çıkış gücü 1800Watt ve demeraj enerji 2700W)
 • Ağırlık 12 Kg.
 • Depolama kapasitesi 1024Wh
 • Pil teknolojisi LFP ( Lityum Demir Fosfat) 3000 Döngü %80 kullanımda
 • Wifi ve Bluetooth var
 • Araç çakmak gözünden şarj mümkün 12/24Volt 8A fabrika ayarlı
 • Güneş paneli ile şarj mümkün 11-60Volt DC 15A Max, toplam panel gücü max 500Wp
 • X-Stream hızlı şarj 1200W max 10A / yaklaşık 1,2 saatte %100 dolum
 • Yüksek voltaj koruma,aşırı yük koruması, yüksek sıcaklık koruması,kısa devre koruması,düşük sıcaklık koruması(lityum bataryalar bu konuda hassastır) düşük voltaj koruması,aşırı akım koruması

Ecoflow delta 2 çıkış portları

 • İki adet USB-A portu 5Volt ve 2,4A 12Watt herbir çıkış için toplam 24Watt
 • İki adet USB-A Hızlı Şarj 5V 2.4A /9V 2A /12V 1.5A, her bir port için Maksimum 18W,toplam 36W
 • İki adet USB-C 5/9/12/15/20V 5A, Herbir çıkış için maksimum 100W bağlanabilir, toplam 200W
 • Iki adet DC5521 çıkışı ( eskiden bildiğimiz 12Volt yuvarlak adaptor ucu) 12,6V 3A yani her bir çıkıştan 38Watt güç alabilirsiniz

Yukarıdaki değerleri özellikle tek tek belirtmek istedim, Bu değerler cihazın size sorunsuz bir şekilde hangi porttan ne kadar enerji çekebileceğinizi göstermektedir. Bu değerlerin üzerinde enerji çekmeyin.

Genel bilgi; herhangi bir elektronik cihazın etiketinde veya kullanım kitapçığında belirtilen değerlerin üzerinde enerji çekmeyiniz.

Araç çakmaklıktan şarj

 • 12,6Volt ve maksimum 10A, 126W maksimum ( araç çakmak gözünün verebileceği maksimum Watt değeri yanında yazmaktadır. Eğer orada 100Watt yazıyorsa çakmaklığa gelen hattın sigortası atabilir. Kontrol ederek bağlayınız

Lityum bataryalar ve sıcaklık konusu

LFP olarak kısaltılan lityum bataryalar sıcaklık konusunda hassas ürünlerdir. (aslında her batarya türü sıcaklığa karşı farklı reaksiyonlar kapasitesinin azalması vb. gösterebilir.) delta2 de kullanılan bataryaların çalışma koşulları hakkında önerilere birlikte bakalım;

Ideal çalışma sıcaklığı 20-30 °C

Deşarj sıcaklığı -10°C ~ 45°C

Şarj sıcaklığı 0°C ~ 45°C

Depolama sıcaklığı -10°C ~ 45°C

Taşınabilir güç öne çıkan özellikler

Ecoflow delta 2 taşınabilir güç kaynağı için öne çıkan özelliklerin başında batarya kapasitesini arttırabilmek gelmektedir. 1024Wh (1 kWh) kapasite bir kamp ortamı için ve basit karavan işleri için oldukça yeterlidir. Tabiki güç tüketimi kişiden kişiye değişebildiği için daha fazla güce ihtiyaç duyulabilir. Cihazın üzerindeki genişleme yuvası ile kolayca bağlantı yapılabilir ve güç artışı mümkün olur.

Bir diğer dikkat çeken nokta 100Watt çıkış verebilen type-c olarak adlandırılan çıkışlardır. Farklı voltaj derecelerinde 5/9/12/15/20V ve toplamda 100 Watt çıkış vermesi önemlidir.

LCD ekranından tüm detaylar görülebilir

Yeni nesil elektronik cihazlarda artık yazılımlarla cep telefonundan herşeyi görebiliyoruz. Bu cihaz içinde yazılım bulunmaktadır. Ayrıca üzerindeki LCD ekranından tüm detaylar görülebilir. Sade anlaşılabilir bir ekrana sahiptir.

Ecoflow delta 2 bağlantı türleri

Ecoflow delta 2 taşınabilir güç kaynağı Wifi ve Bluetooth bağlantılarına sahiptir.

Ecoflow delta 2 güneş paneli bağlantısı

Depolamalı bir güç kaynağına sahipseniz, eninde sonunda onu doldurmanız gerekir. Elektriğin olmadığı bir yerde LFP bataryaları doldurmak için güneş paneli kullanılabilir. Örneğin ecoflow katlanabilir güneş paneli karavancılar veya kampçılar için oldukça kıymetlidir https://www.keremcilli.com/ecoflow-katlanabilir-gunes-paneli/

Güneş paneli bağlantısında dikkat edilmesi gereken toplamda 500Wp panel gücünü geçmemek ve voltaj değerlerinin 11-60 Volt arasında olmasıdır. Voltaj değerleri düşük bir panel kullanıyorsanız akımın 15A den fazla olmaması gerektiğini belirtelim.

Ecoflow delta 2 UPS olarak kullanmak

Aslında kullanım kitapçığında “acil durum beslemesi” olarak geçen bu özellik tam olarak 0ms (UPS) gibi çalışmasada, enerji kesintisinde 30ms içinde bataryaya geçebilmektedir. Bu durum enerjinin kesintisini anlamadan bataryadan devam etmek anlamına gelecektir.(bir çok cihaz için)

Ecoflow APP

Cihazın kontrolünü, izlemesini ve kendinize göre özelleştirebileceğiniz ayarlarını yapabileceğiz kullanışlı uygulamayı uygulama mağazalarından veya https://download.ecoflow.com/app adresinden indirebilirsiniz

ecoflow delta 2 taşınabilir güç kaynağını test ediyoruz

Sıkça sorulan sorular ve cevapları

 1. Ne tür bir batarya kullanılıyor

Yüksek kalite LFP lityum demir fosfat ( ek bilgi bütün lfp bataryalar aynı kalitede değildir. Piyasada 500 döngülü LFP ler bile var. Burada kullanılan batarya 3000 döngü)

 • Televizyonu kaç saat çalıştırır

Ürünün ekranında veya uygulamada tahmini kalan süre size fikir verecektir. Hangi ürünü bağlarsanız tahmini kaç saat çalıştırır bilgisi ekrandadır.

 • Ne kadar sürede şarj olur

Yine ekranda tahmini şarj süresini görebilirsiniz

 • Cihazı uzun süre kullanmayacağım nasıl bir ortamda ve şarj durumunda olmalı?

Cihazı nemsiz iyi havalandırılan bir yerde oda sıcaklığında saklamak önemlidir. Uzun süre bekletilecekse bataryayı önce %30 a kadar boşaltın sonra %60 a gelene kadar şarj edin. Bunu her üç ayda bir tekrarlayın

 • Bu ürünü uçağa alabilir miyim?

Lityum bataryaların uçakta taşınması açısından sıkı kurallar vardır. Bu sebeple içerisinde 1kWh depolama kapasitesi olan lityum batarya ile uçağa binemezsiniz. (genel bilgi; sivil havacılıkta uçak içerisine alınabilir maksimum batarya gücü 100Wh)

Beğenerek takip edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz