güneş paneli kar altında üretir mi

güneş paneli kar kaplı iken elektrik üretir mi ?

güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda 2020 yılının ilk kar yağışını fırsat bildim ve güneş paneli kar kaplı iken elektrik üretir mi ? yoksa üretmez mi sorusuna cevap bulmaya çalıştım ?

Güneş paneli tamamen kaplı olduğunda ve hava tamamen kapalı olduğunda elektrik olmadığını söylemek isterim. Bu durum güneş ışınlarının ortaya çıkması ile az da olsa üretim gerçekleşmiştir. ( panellerin üstü kar kaplı , güneş yüzünü gösterdi ve aşağıdaki gibi az da olsa anlık üretim gerçekleşmiştir.

solar panellerin üstü kar kaplı , güneş ışığı bulutların arasından görününce azda olsa üretim var

kışın güneş enerjisi olmaz mı ?

Aylık mahsuplaşmanın gelmesi ile 30 günlük süre içinde şehir şebekesinden ne aldınız ne verdiniz olarak bakılmaktadır. Örneğin 10 gün boyunca hava tamamen kapalı hiç elektrik üretemediniz. Geri kalan 20 günde enerji üretimi oldu diyelim. Ay sonunda toplama bakılıyor 30 günde dağıtım şirketinden gece gündüz toplam ne kadar elektrik çekildi . Güneş enerji santrali sahibi 30 gün boyunca şebekeye ne kadar elektrik verdi. Eğer verdiğiniz fazlaysa ödeme alıyorsunuz.Az ise sadece fark kısmını fatura olarak ödüyorsunuz.

alternatif güneş panellerine birlikte bakalım. iki özel paneli birlikte inceleyelim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir