Ecoflow katlanabilir güneş paneli

0
106

Biliyoruzki güneş panelleri oldukça ağır ve yer değiştirmesi çok pratik olmayan elektrik üreteçleridir.Günümüzde taşınabilir, kullanışlı,hafif güneş panelleri ön plana çıkmaktadır. Özellikle kamp konusunda hayat kurtarıcı ürünlerden birinden bahsedeceğim bu video makalemde. Ecoflow katlanabilir güneş paneli ile elektrik ihtiyacını kolayca karşılamak mümkün. Detayları birlikte inceleyelim

Ecoflow 160Wp güneş paneli

Etikette yazan değerlere baktığımızda 160Wp +-5W tölerans ile STC (standart test şartlarında) 160Wp güç üretebilen güneş panelidir. Tam model ismi: “EF-Flex-160” olan bu ürün çalışırken 18,2 Volt ve 8,8 Ampere kadar değerler üretebiliyor.

12Volt akü şarj eder mi?

İnternette dolaşırken çoğu kez gözüme çarpan yorumlar; “12Volt panel arıyorum. Neden? 12Volt akü şarj edeceğim.”

Bu yaklaşım oğru değildir. 12 Volt güneş paneli ile 12Volt olarak bilinen aküleri tam doldurmak mümkün değildir. Bunun basit bir nedeni var; 12 Volt aküleri şarj etmek için bu voltajdan daha yüksek voltaj uygulamak gerekir. 12Volt bilinen aküler 13,5- 14 Volt gibi( bazen daha da fazla) voltaj değerleri ile şarj edilir.Bu sebeple ecoflow 18,2Volt değeri oldukça ideal bir değerdir.

18 Volt fazla değil mi?

Akü ile ecoflow 160Wp güneş paneli arasına şarj kontrol cihazı koymak gerekmektedir. Kontrollü bir şekilde akü dolumu için bu elzemdir. Bu sebeple 18V değeri fazla değildir aksine idealdir.

Fiziksel özellikleri

Sadece 5,6 Kg ağırlığında bir güneş panelidir ve kolayca yer değiştirmek,taşımak mümkündür. Ecoflow katlanabilir güneş paneli özellikle kamplarda taşınabilir güç ünitesi ile harika bir uyumda çalışabilmektedir. Güç ünitesi ile panel arasında kullanılacak özel soketli kablo güneş paneli kutusundan çıkmaktadır.

68x157x2,4 cm ürün boyutlarıdır. Burada 2,4 cm sizleri yanıltmasın ürünün birleştirme kutusu olarak adlandırılan küçük çıkıntı 2,4cm dir geri kalan kısım, sofra bezinden biraz daha kalındır diyebilirim.

Ecoflow katlanabilir güneş paneli koruma sınıfı

Güneş paneli doğası gereği kar, yağmur,çamur gibi zorlu dış ortam şartlarına maruz kalır. Bu sebeple koruma sınıfı yüksek olmalıdır. Ecoflow katlanabilir güneş paneli IP68 koruma sınıfındadır. Gönül rahatlığı ile dış ortamlarda kullanılabilir.

Ecoflow panel günlük ne kadar üretir

160Wp güneş paneli ülkemizin çeşitli bölgelerinde farklılık göstermekle birlikte 0,8 kWh elektrik üretimi(günlük) gerçekleştirebilir. Bu değer bir kampçı için telefon, laptop vb küçük güç tüketimi olan birden fazla ürünü kolayca besleyebilir.

Ecoflow markasının taşınabilir güç istasyonları ile birleştirildiğinde ise kamp alınını evinizin konforuna yakın bir duruma getirebilirsiniz.

Güneş paneli hücre tipi

Üründe kullanılan mono kristal güneş panelleridir. Bu tarz taşınabilir ürünlerde kullanılan ve güven duyulan bir teknolojidir. Güneş ışığını %21-22 oranında elektrik enerjisine dönüştürme yeteneğine sahiptir.(bu değer bu tür paneller için üst düzey bir değerdir)

Sadece taşınabilir güç ünitesi mi çalıştırabilir?

Ecoflow katlanabilir güneş paneli bir güç üretecidir. Küçük bir mikro inverter ile ofisinize bağlayabilir ve enerji sarfiyatınızı azaltabilirsiniz.

Dekoratif bir ürün

Güneş paneli aynı zamanda güzel bir kaplama ile dekoratif bir görünüme sahiptir. Boştayken ofisin bir köşesinde güzel bir aydınlatma ile dekoratif bir ürün olarak kullanılabilir.

detaylı inceleme ve farklı kullanım şekillerinden bahsettiğimiz Ecoflow katlanabilir güneş paneli videomuz

Taşıma çantası

Güneş panelinin taşıma çantası da bir o kadar şık ve aynı zamanda güneş paneli için koruma sağlamaktadır. Çok amaçlı taşarlanan bu çanta güneş panelini yerde sabit tutmanızı sağlayan bir ayak olarakta kullanılabilir.

ürün satın alma linki; https://ecoflow.com.tr/urun/ecoflow-160w-tasinabilir-gunes-paneli/

Beğenerek takip edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz