Aküsüz güneş enerjisi ile klima çalıştırmak

10
5600

Güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda bir çok alternatif yöntem olduğunu , farklı ürünlerle farklı senaryolar gerçekleştirilebileceğini her zaman anlatmaya çalıştım. Bu ürün ise şehir şebekesinin olmadığı yerlerde , aküsüz çalışabilen off-grid mini inverter olarak adlandırılmaktadır. Bağlayacağınız “inverter klimanızı” çalıştırabilmektedir. üstelik Aküsüz güneş enerjisi ile klima çalıştırmak mümkündür. ve isterseniz bu mini inverterin dört girişinden bazılarına batarya bağlayıp gece tüketimleriniz için bir off-grid ( şebeke bağlantısız) evirici olarak da kullanılabilmektedir. Ürün detaylarına yakından bakalım…

şehir şebekesinin olmadığı akü kullanılmayan klima çalıştırıcı güneş enerji sistemi

Aküsüz güneş enerjisi ile klima çalışır

Videomuzda da incelediğimiz ürün Cyboİnverter CIM-1000TX Twin modelidir. İsterseniz ürünü bir adet veya daha fazla güç için iki adet olarak birbirine ekleyerek kullanabiliyorsunuz. Her bir ürün dört adet bağımsız MPPT özellikli girişe sahiptir. ve böylece herhangi bir gölgelenme durumunda tüm paneller olumsuz etkilenmemektedir. birbirinden bağımsız çalışabilme özelliği avantajlı bir durumdur. Kendi içerisinde 220V üretebilir böylece şehir şebekesine ihtiyaç duymadan  çalışabiliyor. Zaten incelediğimiz ürünün üzerinde “kesinlikle şebekeye bağlantı yapmayın cihazı bozabilirsiniz” şeklinde belirtilmiştir. Yine de ben prize takayım ne olacak bir göreyim demeyin…

Ürünün bazı girişleri istenilirse 48V akü grubu ile bağlanabiliyor. üstelik Aküler kurşun asit veya lityum olabilir. Jel olarak bilinen akülerinde aslında kurşun asit temelli olduğunu da yeri gelmişken tekrar belirtelim.

Cyboİnverter CIM-1000TX Twin teknik detaylar

Klimalar için aküsüz , şehir şebekesiz, güneşten elde edilen enerji ile çalışma. Tam sinüs olarak çıkış vermekte aynı zamanda akülü bir sistem haline kolayca dönüştürülebiliriz. ( panel girişlerinden bazıları aküye bağlanabiliriz 48V DC )

şebekesiz , akülü veya aküsüz kullanılabilen güneş enerji inverteri

Dört bağımsız MPPT girişli , girişlere bağlanan solar panel mi yoksa akü mü otomatik olarak algılayabiliyor. Üstelik aküler için otomatik derin deşarj koruması fonksiyonu cihazın öne çıkan özellikleridir. Ayrıca şebeke bağlantısız bir sistem olarak geçtiği için herhangi bir evrak prosedürü olmadan kurulum yapabilirsiniz.

Siz yeter ki güneş enerjisi deyin

Güneş enerjisi ile ilgili olabilecek bütün ürünleri incelemeye anlatmaya ve videolarını çekmeye niyetliyiz. Tabi ki bu süreçlerde firmaların rolü de büyük, çok çaba harcadığımızı bilmenizi isterim.

Siz yeter ki güneş enerji ile tanışmak isteyiniz. Bir çok farklı ihtiyacı karşılamak üzere çeşitli ürünlerin olduğunu göreceksiniz. Bizde elimizden geldiğince ürünleri sizlere anlatmaya devam edeceğiz.

youtube kanalımızda güneş enerjisi hakkında çok şey öğrenebilirsiniz. https://www.youtube.com/c/technicall_tr

akü yok şehir şebekesi yok güneş enerjisi ile klima çalıştırılabilir mi

Faydalı linkler

http://www.ayrintiteknolojileri.com.tr/contents/urunler/5

https://solaravm.com/solar-inverterler

Beğenerek takip edebilirsiniz

10 YORUMLAR

  1. bu sistemle sadece klima mı çalışıyor yani hocam onu anlamadım aküsüz bu sistemle tv buzdolabı vs de çalıştıramaz mıyım..klimayı çalıştıran onları da çalıştırır herhalde..

    • Merhaba İdris bey, aküsüz sistemde elektronik kartların çok olduğu şeyleri çalıştırmak cok doğru değil .. Örnek ; bulut geldi tv kapandı , bulut gitti tekrar açıldı ,kapandı … süreklilik olmazsa tv zarar görebilir.

      • kolay gelsin abi 8 adet panel 2 adet cybinverter 18lik inverter klimayı çalıştırırmı ayrıca fiyat olarak nereden bilgi alabiliriz adanada yılın neredeyse 10 ayı güneş oluyor bilgilendirirseniz memnun olurum

    • Merhaba Atila Bey , bu şekilde net cevap bulamazsınız. ” araba alacağım kaç para?” diye sorsak net bir cevabı var mı ? sizin öncelikle kWh olarak tüketimi hesaplamanız gerekiyor. Evinizden yola çıkabilirsiniz benzer konfor sağlayacak bir konteyner için elektrik faturası yol gösterir. Ama klima gibi çok fazla tüketimi olan ekipmanları çalıştıracaksanız hiç ucuz olmayacak diyebilirim

    • Merhaba Mustafa Bey , elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz lakin biz ürün satmıyoruz kurulum yapmıyoruz özetle bilgiden para kazanıyoruz. siz hiç kuyumcu dükkanına gidip “sizin zaten çok altınınız var bana bir gram verseniz ne olur” dediniz mi ? bizim bilgimizde altınımız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz