bitcoin ethereum madenciliği vs güneş enerjisi

0
3501

özellikle kripto paralar değerlenmeye başladığında veya elektrik fiyatları arttığında , yada her ikisi birden olduğunda çok fazla trafiğimiz artmaktadır. bitcoin ethereum madenciliği ile uğraşanlardan çok fazla sorular gelmekte ve güneş enerjisi ile faturalarından kurtulmak istemekteler. bitcoin ethereum madenciliği vs güneş enerjisi karşılaştırılabilecek gelir elde edici yöntemler değillerdir. Çünkü güneş enerjisi artık kendi tüketiminizi karşılamak(öz tüketim) için mantıklıdır. Bu video makalemizde de bu durumu kısaca anlatmaya çalıştım.

bitcoin ethereum madenciliği mi? güneş enerjisi mi?

bitcoin ethereum madenciliği vs güneş enerjisi

Kesinlikle güneş enerjisi bu karşılaştırmanın dışında kalmalıdır zira yatırım geri dönüş süreleri olarak evler için 7 yıl işyerleri için 4-5 yıl bandındadır.
Öte yandan internette bu konudaki videolara baktığımızda ortalama 1 yıl gibi bir sürede yatırım geri dönüşü sağlandığını iddia eden bir çok kanala rastladım. Kripto para madenciliği hakkında uzman değilim ve henüz bir mining sistemi sahibi de değilim bu sebeple okuduğumu ,izlediğimi belirtiyorum.
Güneş enerjisinde bir yıl iki yıl gibi sürelerde geri dönüş imkansızdır. Getirisi dolar cinsinden değildir. Bu sebeple karşılaştırmak bence çok doğru değil.

Mining faturalarını güneş enerjisi ile ödemek

Kripto para madenciliğinde ciddi faturalar geldiğini biliyoruz. Bu faturalardan kurtulmak için güneş enerjisi çözüm olabilir. Mining faturalarını güneş enerjisi ile ödemek mümkündür lakin güneş enerjisi ilk yatırım maliyetinizde yüksek olacaktır. Örneğin 800-1000TL bandında gelen bir faturayı ortaladan kaldırmak için belki 10-12bin dolarlık güneş enerjisi yatırımı yapmanız gerekecek.

Bitcoin ethereum madenciliği yapan arkadaşlar o kadar yatırım ile yeni rigler kurarım dediğinizi duyar gibiyim 😊

Mining yerine güneş enerjisi kurmak mantıklı mı?

Güneş enerjisi yatırım yapayım sonrada çok kazanayım dönemi geçti maalesef o treni kaçırdınız. Ülkemizde 100 lerce devasa büyüklükte santraller elektrik üretiyor ve dolar ile satış yapıyorlar ve 10 yıl alım garantili sabit ücret üzerinden 0,133 dolar/kWh

İnsanlar gerçekleri duymayı istemiyorlar belki de kabullenmek istemiyorlar ama bugün siz 39 kuruş gibi bir rakam ile satıyorsunuz evinizdeki ihtiyaç fazlası enerjinizi.. Güneş enerjisinde durum bu bitcoin ethereum madenciliği veya güneş enerjisi sizin kararınız olacak.

Sonuç olarak

Güneş enerjisi kendi ihtiyacınızı karşılamak üzere (tasarruf ederek) para kazanma yöntemidir. Uzun soluklu bir yatırımdır. Kullanılan ürünlerde uzun süreli garantilere sahiptir ve kolay kolay hata vermezler. Sürekli yüksek tutarlarda elektrik faturası ödeyenler için mantıklı bir yatırım olabilir. Özellikle ticarethane tarifesinden elektrik alan işyerleri için.

güneş enerjisi ve kripto para madenciliğindeki kullanımı
güneş enerjisine en az bütçe ile başlangıç

Beğenerek takip edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz