Dijital akıllı Kartvizit vibl ile kağıt israfına son

2
1647

Bildiğiniz klasik kartvizitleri unutun. Çevre hassasiyeti yüksek Dijital akıllı kartvizit vibl ile kağıt israfına son verebilirsiniz. İçerisinde NFC çipi bulunan ve üzerindeki karekod ile size özel olan bu kartviziti bir kez satın alıyorsunuz ve iletişim, sosyal medya vb. tüm bilgilerinizi kartvizit vermek istediğiniz kişinin telefonuna hemen gönderebiliyorsunuz. Ayrıca iş değiştirseniz bile bilgilerinizi hemen güncelleyebiliyorsunuz.Dijital akıllı Kartvizit vibl, kağıda yüzlerce basılan kartvizitlerden tek başına sizi kurtarıyor.

vibl digital akıllı kartvizit yakından görünümü

Vibl Nedir?

Akıllı dijital kartvizittir. Vibl içerisinde Ntag216 çipi bulunan (NFC iletişimi için) kartvizit özelliğine sahip, kredi kartı boyutlarında(5.4×8.6cm), cüzdanda kolaylıkla taşınabilen, BioPVC® kartlardır.

NFC : Near Field Communication yakın alan iletişimi . Cep telefonunuzun yakındaki bir cihaz ile iletişim kurmasını sağlayan kablosuz bir protokoldür.

Telefonunuzda bu sembol varsa kablosuz olarak bilgilerinizi alabilmeniz mümkün

BioPVC® : Oksijensi ortamda dahi metan gazı oluşturmadan biyolojik olarak bozunan %100 okso-biyobozunur plastiktir.

Kartın içine bilgilerimi nasıl yazıyorum?

Vibl.me web sitesine kayıt oluyorum ve kartvizitimin içerisinde hangi bilgilerin olmasını istiyorsam onları dolduruyorum.

Vibl nasıl çalışıyor?

NFC fonksiyonuna sahip akıllı telefona dokundurduğunuzda ekranda bir bildirim belirir. Bu bildirime tıklandığında ekran Vibl’daki profiline yönlenir. Ekranda yer alan ‘Rehbere Kaydet’ butonuna tıklandığında ise  tüm bilgiler hızlıca telefona kaydedilir. Bazı telefonlarda NFC özelliği olmayabilir bu durumda ise Vibl üzerinde bulunan karekod cep telefonundan okutularak yine profil sayfasına yönlendirme ve kolayca rehbere kaydetme mümkün olur.

Hangi Telefonlar ile uyumlu?

Vibl yetkililerinden aldığım bilgiye göre “Vibl kartlar, güncel akıllı telefonların neredeyse tamamı ile sorunsuzca çalışır”

iOS

▪ iPhone XR, 11, 12 ve 13 cihazlarda hiçbir ekstra adıma gerek olmaksızın Vibl kartı cihazın tepe kısımlarına dokundurduğunuzda cihaz Vibl’ı kolaylıkla algılar

▪ 7, 8 ve X serisinde Kontrol Merkezi yukarıya kaydırılarak içerisinde bulunan NFC ikonuna tıklandığında cihaz Vibl’ı algılamaya aktif hale gelir

▪ 6 ve öncesinde ise Vibl, kartın arka yüzünde yer alan QR okutularak çalışır

Android cep telefonu nfc ile vibl karta kablosuz olarak bağlanabiliyor dokundurmak yeterli

Android

▪ Android işletim sistemine sahip tüm orta üst sınıf akıllı telefonlarda Vibl, cihazın arka sırt kısmına dokundurularak aktif hale gelir

▪ Android işletim sistemi kullanıcıya NFC özelliğini açma/kapama seçeneği sunar. Vibl’ın görevini yerine getirebilmesi için, kişinin cihazında NFC özelliği kapatılmamış olmalıdır

▪ Piyasadaki daha uygun fiyatlı bazı Android cihazlarda maalesef NFC, hatta QR okuma özelliği bulunmamaktadır. Bu cihazlara QR okuyucu uygulama indirilmesi gerekir.

Vibl kişiselleştirilebilir mi ?

Şuan vibl’da 2 farklı renk seçeneği mevcut siyah ve gradyan geçişli çoklu renk orijinal olmak üzere Vibl’ın iki ayrı rengi mevcuttur. Üzerine isim yazdırılabilir.

şuan sipariş verebileceğiniz kartvizit çeşitleri

Vibl fiyatı nedir?

Lansmana özel fiyat kargo dahil 89 TL’dir. ( ürünü satın aldıktan sonra başka bir ödeme olmadan kullanabileceksiniz.)

Kart üzerine isim yazdırmak mümkündür. Dileyen kullanıcılar, kendileri için sipariş verdikleri ya da hediye etmek istedikleri Vibl kartları, üzerlerine isim yazdırarak kişiselleştirebilirler. Kişiselleştirme özelliği https://shop.vibl.me/ adresinden eklenebilmektedir.

Vibl ile Kapak fotoğrafı ,Profil fotoğrafı ,İsim, Biyografi, Okul, Akademik bölüm, Şirket, Titre, Telefon numarası, E-posta adresi, İnternet sitesi, Adres, Youtube videosu, Sosyal medya uzantıları paylaşılabilmektedir.

Şirket Yöneticisi için Vibl

Her yeni başlayan personel için yüzlerce veya var olan çalışanların biten kartvizitlerini yeniden yaptırmak

Kartvizit baskılarının istenildiği gibi olup olmaması endişesi ( renkler farklı çıktı, kenarlar düzgün kesilmedi vb.)

Kısa sürede işten ayrılan personelin kartvizitlerinin çöpe gitmesi,

Fuarlarda “kusura bakmayın benim kartvizitler bitti” cümlesinin yerine hem taşıması kolay ve bitmeyen Vibl ile tanışma vakti gelmiş olabilir. Özellikle biz temiz enerjiyi ön plana çıkarmaya çalışan bir sektör olarak, kağıt israfına son verebiliriz. Şık bir dijital akıllı kartvizit ile (kısaca Vibl) çevreye duyduğunuz saygıyı hemen gösterebilirsiniz.

Eif fuarında Vibl ile güzel bir fuar.. Onlarca kağıt kartvizit taşımaya gerek kalmadı

Vibl eif fuarında çok işe yaradı

Kişisel deneyimimden bahsedeyim. 13-15 Ekim 2021 de Antalya’da düzenlenen enerji fuari Eif’te Vibl kullandım. Gerçekten işimi kolaylaştırdı ve yanımda bir sürü kartvizit taşımadım. Kartvizit alışverişi yaptığım kişilerin tamamına yakını akıllı telefonlar ile kolayca veri alışverişi yaptım.

Bence en önemli avantaj: Kartvizitimi verdiğim kişinin telefonuna tüm bilgilerimi paylaşmak. Düşünsenize siz aradığınızda resminiz bile karşı telefonun ekranında belirecek. İşyerinize gelmek için kişi kendi cep telefonunda sizin profile tıklayacak ve haritada seçili yere sür demesi yeterli olacak. Bunlar iş hayatında küçük görünen ama bence çok önemli büyük detaylar.

Sıradan kartvizitte fuar sonrası karşıdaki kişi sizi ekleyecek mi? eklemeyecek mi ? yada eklese bile tüm detayları tek tek telefonuna yazacak mı? muhtemelen yazmayacak.. Bunlar çok önemli

Vibl dijital akıllı kartvizit incelemesi videosu

Sonuç olarak

Vibl dijital kartvizit ile hızlı ve kolayca yeni bağlantılar kurun. Yenilikçi kişiliğinizi yansıtın ve çevreye olan duyarlılığınızı gösterin.

detalı bilgi için : https://vibl.me/

Beğenerek takip edebilirsiniz

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz