Solar istanbul fuarı fabrikalar enerji üretim

0
1522

Güneş enerjisi hakkında aklınıza takılan ne varsa cevabını bulabileceğiniz fuar “Solar İstanbul” fuarı 23-26 Mart 2022 tarihinde ViaPort Tuzla Marina’da seçkin güneş enerji firmalarının katılımıyla gerçekleştirilecek. Özellikle elektrik fiyatlarının artması ile birlikte fabrikalar başta olmak üzere, büyüyen bu maliyetten kurtulma noktasındaki arayışlar hız kazandı. Solar istanbul fuarı fabrikalar enerji üretim verimlilik başta olmak üzere; depolama teknolojileri, dijitalizasyon fuarı ve konferansı olarak adlandırılabilir.

Solar istanbul fuarı 23-26 Mart 2022 de Viaport Marina Tuzla’da

OSB’lerin yanı başında fuar

Organize Sanayi Bölgelerinin yoğun olarak kümelendiği Tuzla, Gebze bölgesine çok yakın bir yerde ve fabrikaları direkt ilgilendiren enerji konusuyla ilgili bu fuarı ajandanıza yazmanızı kesinlikle tavsiye ederim. ( Tuzla ViaPort Marina 23-26 Mart 2022)

Solar istanbul fuarını #Bifaş enerji fuarlarından sorumlu Yönetim kurulu üyesi Feraye hanım anlatıyor.

Fabrikalar kendi enerjisini üretmeli

Enerji fiyatlarının artmasıyla birlikte çözüm arayışı ihtiyacı, güneş enerji sektörüne gelen telefon ve e-mail trafiğini ciddi oranda arttırdı. Enerji maliyetlerinin artışının yanı sıra yeşil mutabakat ve yakın gelecekte (2-3 yıl içerisinde) karbon vergilendirmesi gibi başlıkların hayatımıza girmesiyle birlikte, fabrikalar kendi enerjisini üretmeli yaklaşımı net bir şekilde ortaya çıkacak.

Solar İstanbul fuarına katılan konusunda uzman bir çok firmayı aynı alanda bulmak ve sorularınıza hızlı ve doğru cevaplar almak yatırım kararınızı öne çekebilir.

Fuarda; güneş enerji sistemini oluşturan bileşenleri satan firmalar, kurucu firmalar, finansman firmaları gibi ihtiyaç duyacağınız herkesi bir arada bulabileceğiniz Solar İstanbul fuarı yatırım kararınızı hızlandıracaktır.

Konuyu bana soran fabrika sahiplerine her zaman şunu söylüyorum: “kesinlikle çatınıza güneş enerjisi yapacaksınız hiç şüphem yok, sadece zamanını bilmiyorum.” Kendi enerjini üretmek, finansal çözümlerle elektrik faturası öder gibi güneş enerji santrali sahibi olmak gayet mümkündür.

Güneş enerjisi yatırımı için yeni teşvikler

Yakın zamanda açıklanan teşvik paketi ile aşağıdaki avantajlarda sizleri bekliyor;

‘Yeşil lisanssız Yatırımlarına Dördüncü Bölge Desteği verilecek: Öz tüketim amaçlı enerji projeleri vergi indirimi ve işveren prim desteği gibi faydalar sağlayacak.

Sağlanan destek ile güneş ve rüzgar enerjisi yatırımcılarına, KDV istisnası ve gümrük vergisine ilave olarak %30 oranında vergi indirimi, 6 yıl boyunca da sigorta primi işveren hissesi desteği sağlanacak.’

Fabrikaya kurulan santral enerji fazlası satılabilir mi?

Güneş enerji santrali kurulurken farklı başvuru çeşitleri bulunmaktadır. Bu sebeple enerji fazlasının satışına imkan sağlayan başvuru modelinin de olduğunu belirteyim.

Güneş enerjisi hakkında tüm sorularınızın yanıtını bulabileceksiniz

Solar İstanbul fuarında hangi firmalar olacak;

  • Güneş Paneli İmalatçıları
  • Anahtar Teslim Güneş Enerjisi Santali Kurulum Firmaları
  • Konstrüksiyon Üreticileri
  • Hücre ve Cam
  • Invertör Üreticileri
  • Kablo Firmaları
  • Batarya ve Depolama Sistemleri
  • UPS Üreticileri
  • Proje, Mühendislik ve Danışmanlık Firmaları
  • Sigorta ve Finans Şirketleri

Farklı bakış açıları kazanacaksınız

Güneş enerji sektöründeki en güncel gelişmeler, teknolojiler, yönetmelikler, birbirinden kıymetli katılımcıların katıldığı oturumlar ile Solar İstanbul fuarında 23-26 Mart 2022’de Viaport Marina Tuzla’da. ( 5.000 metrekare kapalı alan 80 katılımcı firma 2000 araç kapasiteli otopark ve  OSB’lere yakın konumuyla sizleri bekliyor)

Kim bilir belki bir sonraki araçlarınızı elektrikli olarak kiralayacaksınız? Şarj üniteleri yerleştirilmiş park alanları olacak , hatta park alanı üstünde güneş panelleri ile hem araçlara gölge yapacak hem de elektrik üreteceksiniz?

Online Davetiye için tıklayınız  

Beğenerek takip edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz