Dekoratif güneş panelleri ile modern binalar

0
3165

Daha önce tamemen siyah görünümlü güneş panellerinden dekoratif olarak bahsettik özellikle estetik açıdan hoş durmaları, çatıda farklı bir görüntü bize sunuyordu. https://www.keremcilli.com/gunes-panelleri-siyah-dekoratif-urunler/ Bu makalemde ise Tayvan merkezli Heliartec şirketinin geliştirmiş olduğu ve ağaç desenli veya mermer desenli güneş panellerinden bahsedeceğim. Ülkemizde özellikle bireysel kullanımda güneş enerjisinde maalesef hiç iyi bir noktada değiliz. Bunun çeşitli nedenlerini farklı makalelerimde belirtmiştim. Dekoratif güneş panelleri ile tanışalım ki farklı dizayn yapmak isteyen mimarlar mühendisler için yepyeni bir ürün olduğunu bilelim. Biz olabildiğince teknolojik gelişmeleri youtube kanalımız https://www.youtube.com/c/technicall_tr de anlatmaya devam ediyor olacağız.

Dekoratif güneş paneli nedir ?

Aslında Heliartec firmasının ürünün cam cam olarak bildiğimiz güneş panelidir. Özel olarak seramic boyaları ile farklı desenler verilen ve yıllarca solmadan duracağını garanti eden bir üründür. Meşe ağacı , ceviz ağacı veya mermer desenli vb.. desen ile evinizin veya binanızın dış cephesine bambaşka bir görüntü verebilirsiniz. Bu şık görüntünün yanında elektrik üretimi de yapıyor olacak !

Dekoratif güneş paneli temel özellikleri

Farklı dış görünüm seçenekleri sunulabilir olması

Metrekare de 100-150Wp güçlerine ulaşabilmesi

Mono güneş hücresi ( PERC olmayan)

5+5mm yaklaşık olarak 28Kg /metrekare

dekoratif güneş panelleri ile bambaşka bir görünüme sahip binalar tasarlayabilirsiniz

Özel boyutlandırma , lamine cam , özel kalınlıkta üretebilme , düşük yansıtma , sağlamlık ve neme karşı dayanıklılık gibi bir panelde olması gerekenler ve fazlasını bulabilirsiniz.

İlham verici güneş panelleri olabilir

“Standart binalar yapmaktan sıkılmadınız mı?” diye mimarlar odasının kapısını çalmıştım. Güzel de bir etkinlik gerçekleştirmiştik. Gerçekten artık devir verimlilik devri ve bir malzemeyi birden fazla görevde kullanmak bu konunun anahtarı.

Heliartec firmasından ürünler konusunda destek istedim eğer ürün gönderirlerse daha yakından ve teknik açıdan inceleme fırsatımız olacaktır. Firma web sitesini ziyaret etmenizi öneririm https://www.heliartec.com/ özellikle mimarlar için farklı bir bakış açısı olacağına eminim.

Güneş paneli öyle veya böyle kullanılmalı

Güneş enerjisinden elektrik üretimi konusunda arazi kurulumları ve şimdi de endüstriyel çatı kurulumları hızlı bir şekilde ilerlemekte. Firmaların odak noktaları mesken ve apartmanlar olmadığından ( birkaç firma hariç ) maalesef hızımız yeterli değil. Umarım bu video makale sizin için bir ışık yakmamıza yardımcı olmuştur.

farklı seçenekleriyle güneş panelleri meşe ağacı ,ceviz ağacı veya mermer görüntüsünde olabilir
Beğenerek takip edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz