Goodwe mt serisi endüstriyel tip solar inverter

0
2481

Arazi kurulumları ve endüstriyel güneş enerji santrali kurulumlarında tercih edebileceğiniz goodwe markasının mt serisi olarak adlandırdığı 50kW ile 80kW aralığında olan 4 mppt , fan soğutmalı , elektrik hatları üzerinden haberleşebilme yeteneğine sahip ürününü inceledik. Endüstriyel tip solar inverter ile esnek kurulum seçeneklerinin nasıl mümkün olabileceğini ürünün teknik özelliklerini detaylı olarak incelediğimiz videomuzu izlemenizi öneririm

Goodwe mt serisi

Goodwe markasının endüstriyel kurulumlar için dizayn ettiği, üç fazlı, 4 mppt , fanlı, farklı haberleşme protokollerini destekleyen , DC ( güneş paneli tarafı) ve AC (şebeke tarafı) fazla yükleme yapılabilen hem de etiketinden fazla çıkış gücü verebilen kullanımı ve kurulumu kolay endüstriyel inverterdir.

Ürünle birlikte gelen AC ve DC tarafta TIP II parafudr ile daha güvenli bir kurulum söz konusu olur.       (öneri olarak keşke TIP I+II olarak gelseydi daha iyi olurdu.Firma yetkilileri ile görüşülebilir veya harici olarak da sisteminize entegre edilebilir.) Trafosuz tip inverterlerde olması gereken standartlara göre üretilen goodwe mt serisi solar inverter ile güvenli kurulumlar mümkündür.

goodwe mt serisi solar inverter görseli

Solar inverter fazla yükleme konusu (oversizing)

Solar inverterlerde güneş paneli tarafı, inverterin etiketinde yazan çıkış değerinden daha yüksek güçte yüklenmelidir. Bunun çeşitli nedenleri vardır ama en basit söylemiyle daha verimli çalışması için diyebiliriz. Goodwe endüstriyel tip solar inverter için bu rakam %150 ye kadar olabilmektedir. Örnek vermek gerekirse 50kW kapasiteli bir cihaza 75kWp güneş paneline kadar bağlantı mümkündür.

Diğer tarafta (şebeke tarafında) ise etiket değerinden daha fazla AC çıkış gücü verebilmek mt serisinin yetenekleri arasında. Örneğin 50 kW etiketli inverteri @415V seviyelerinde maksimum 55kW- 57,5kW seviyelerine kadar çıkış verebilmektedir.

Dört MPPT ile esnek tasarım

Mt serisi dört adet mppt devresi içermektedir. Bu durum farklı yönlere bakan çatıları olan işletmeler veya farklı uzunluktaki(adetteki) panelleri tek bir solar inverter ile sürebilmemizi sağlamaktadır. Böylece tasarım esnekliği anlamında elimizi kuvvetlendirir.

Ayrıca dizi bazı izleme yapılabiliyor olması hata ve performans analizi konusunda bize ışık tutacak bir özelliktir.

evsel kullanıma uygun Goodwe ürününü incelemiştik detaylar linkimizdedir.
goodwe mt serisi video incelemesi

Güneş enerji santralinizi izleyin

Goodwe mt serisi endüstriyel tip solar inverter izleme seçenekleri sunmaktadır. Geleneksel olarak kablolu ve kablosuz(wifi) veri haberleşmesinin yanı sıra elektrik hatları üzerinden modüle edilmiş sinyaller ile veri haberleşmesi de mümkündür. PLC olarak adlandırılan bu haberleşme sistemi için ekstra bir kablo çekme durumuna ihtiyaç yoktur. Zaten çekilen elektrik hatları üzerinden izleme sisteminize veri aktarımı yapar.

Yüksek sıcaklıklarda full kapasite çalışma

Bu seride bulunan aktif ve pasif soğutma ile birlikte 50 derece sıcaklıkta bile tam performans çalışma garanti edilmektedir. Fanlar iç ortam sıcaklığına göre otomatik olarak hızlanır veya yavaşlar. Aktif soğutma cihazın yüksek dış ortam şartlarında bile üretim kaybı olmadan çalışmasını garanti eder.

Genel olarak inverterler nasıl çalışır ; ortam sıcaklığı arttıkça inverter iç ortam sıcaklığı da artar. Cihaz bu sıcaklık artmasın diye, çıkış gücünü kısarak kendisini soğutmaya çalışır.Bu kısmaya rağmen halen ısınma devam ediyorsa inverter kendini korumak adına kapanır.

Fanlı soğutmanın avantajını kullanan mt serisi yüksek sıcaklıklarda dahi verim kaybı olmadan üretmeye devam eder.

Özetlemek gerekirse

Goodwe mt serisi endüstriyel tip solar inverter endüstriyel tesisler için kurulumu kolay, esnek tasarım imkanı sağlayan, verimli ,zor şartlarda yüksek performans çalışabilen fiyat performans olarak sizi memnun edecek bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

tüm youtube videolarımız için : https://www.youtube.com/c/technicall_tr

Beğenerek takip edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz