lithium titanate batarya lto batarya enerji depo

0
3777
yinlong lithium titanate batarya

Lithium titanate batarya ezberleri bozacak özellikler barındırıyor. Batarya teknolojileri eski ürünlerin güncellenmesi şeklinde karşımıza çıkıyor, yeni teknolojilere sahip ürünlerle de boy gösteriyor. Enerji depolama konusu oldukça önem arz eden bir konu ve sadece evlerde işyerlerindeki depolama değil, endüstriyel boyutta da depolamaya yakın gelecekte ihtiyacımız olacak.

Lto batarya cycle sayısı

enerji depolama için farklı bir yaklaşım ile karşımıza çıkıyor. Standart agm veya jel bataryaların 800-1000 cycle (şarj-deşarj döngüsü) LiFePO4 olarak adlandırılan lithium temelli bataryaların yaklaşık 6000 cycle olduğu düşünüldüğünde, Lto batarya (lithium titanate oxide batarya) 20.000-30.000 cycle dan bahsediyor.

Lityum titanate batarya en temel özellikleri

1.Güvenlik: Videomuzda bulabilirsiniz toshiba lto , yinlong lto bataryalarla ilgili zorlayıcı testlerde bile sorun çıkarmadığı görünmektedir. (örneğin bataryayı matkap ile delmek , bataryaya çivi sokmak gibi)

2. 20.000 den fazla döngü ile şarj deşarj konusunda bakış açısını bambaşka bir noktaya taşıyor.

3. Yaklaşık 6 dakikada %80 şarj doluluğuna ulaşabiliyor.

Toshiba lto batarya teknik özellikleri

4. Kısa sürede yüksek güce ulaşmak mümkündür.(şarj ve deşarj akımları)

5. Eksi otuz (-30) Dereceye kadar düşük sıcaklıklarda kullanılabilir

6. Kullanılabilir kapasite :% 0 ila% 100 SOC aralığında kullanılabilir. Bir başka değişle tamamıdır.

Lithium titanate batarya markaları

Bu konuda en bilenen marka hiç şüphesiz Yinlong markasıdır. En bilinen ürün ise Yinlong LTO66160H – 2.3V 40 Ah Lithium Titanate bataryadır.

yinlong lithium titanate oxide batarya görseli

Bu markanın dışında Leclanche markasının lithium titanate bataryası bulunmaktadır. Ayrıca Altairnano ve Lishen lto bataryalar ilk araştırmanızda kolayca karşınıza çıkacaktır.

Türkiye’de Yinlong batarya satan var mı?

Bu konuda internette yaptığım araştırmada, sadece birikimpilleri isimli bir web sitesinde Yinlong LTO66160H – 2.3V 40 Ah Lithium Titanate ait bilgiler bulabildim. İlk kez sanırım Şubat 2021 de stok sormuştum lakin halen daha gelmedi. Sorduğumda aldığım yanıt Mayıs sonu 2021 stoklarımızda olacak şeklindedir. Sizin bulabildiğiniz bir yer varsa yorum kısmına belirtin lütfen ürünleri tedarik edelim.

Bunun dışında gümrükten sokulamıyor. Türkiye’ye satışı yasak vb. bilgiler çokça karşımıza çıkıyor ama ne derece doğru tartışılır. (bence firmalar henüz bu ürünü keşfetmemiş veya getirtmeye değer bulmadıklarından dolayı piyasada bulamıyoruz diye düşünüyorum)

Güneş enerjisi ve lityum titanate bataryalar

Güneş enerjisi özelinde baktığımızda sürekli şarj deşarj olayın özünde vardır. Lto bataryalarda sürekli şarj deşarj özelliklerine çok güveniyor. (20.000-30.000 cycle) Bu durumda uyumlu ikili olabilirler gibi görünüyor. Youtube da bir çok kişi bu bataryalardan paketler oluşturup solar sistemine entegre edip çalıştırmış ve deneyimlerini paylaşıyor. Umarım bizde benzer bir uygulamayı kısa zamanda yaparız.

lityum titanate oxide (lto) bataryalar hakkında en temel bilgiler

Lithium titanede oxide (lto) farklı kaliteler

Bunun nedeni A grade veya B grade olarak satılan ürünlerdir. Özellikle “grade” dedim çünkü bu tabir güneş panelleri içinde kullanılıyor. A kalite ve B kalite( daha düşük üretim veya fiziki eksiklik vb.) sebeplerden ötürü, tedarikçimizin güvenilir olması da kritik öneme sahiptir.

Yinlong lto batarya fiyatı

Bu konuda Türkiye’den fiyat vermeyi çok isterdim. Umarım yakın zamanda bu durum değişir diyeyim. İnternetten baktığım kadarıyla 1 adet Yinlong LTO66160H2.3V 40 Ah Lithium Titanate fiyatı 550TL civarından başlamaktadır. Genelde Türkiye teslimi mümkün görünmüyor.

ilginizi çekecektir: https://www.keremcilli.com/akuler-hakkinda-acimasiz-gercekler/

Özetlemek gerekirse

Lityum temelli batarya teknolojileri hızlı bir şekilde gelişiyor ve hızlı bir şekilde ucuzluyor. Bu durum güneş enerjisi elektrikli araçlar elektrik depolama gibi bir bütün olan konulara yatırımların hızlanmasına ciddi katkı sunacaktır.

Beğenerek takip edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz