Güneş enerji santrali Kasım enerji üretimi

0
1835

Güneş enerji santralimiz kurulduğu ağustos ayından bu yana her ay ne kadar elektrik ürettik ? ne kadar enerji satışı gerçekleştirdik ? ne kadar gelir elde ettik ? gibi merak edilen soruları cevaplamaya çalışıyoruz. Bu ay güneş enerji santralimizin kasım enerji üretimi konusunu ele aldık .. Havaların serinlemesi kışın yaklaşması acaba üretimimizi ne oranda etkiledi ?

Güneş Kasım enerji üretimi 2019 özeti

Kasım ayında günlük ortalama olarak yaklaşık 14-15 kwh enerji ürettik. Bildiğiniz üzere toplam güneş enerji santralimiz 22 adet panelden( 6,6KWp )  oluşan 6 KWe lık bir sistemdir. Ay toplamında elde ettiğimiz rakam 440 KWh tir.

6 KWe güneş enerji santralimizin kasım 2019 üretim değerleri

 

Elektrik Üretim beklenti grafiğimiz

Güneş enerji santralleri, havanın değişken olmasına rağmen ortalama üretim değerlerinin tahmin edilebildiği bir elektrik üretecidir. Bu sebeple hava açık olacak , kapalı olacak bulutlu olacak diye düşünmemek gerekir. Aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere , güneş enerji santralimiz öngörülere yakın bir üretim gerçekleştirmiştir.

6 kw güneş enerji santralimiz için aylık bazda beklenen üretim grafiği

Tüketimimiz ne kadardı

Kasım 2019 da üretilen enerjinin 120 Kwh lik kısmını evimizde kullandık ve arta kalan 320KWh lik kısmını sattık . ( bizim satış fiyatımız saatlik mahsuplaşma olduğu için düşük o yüzden kafanızı hiç karıştırmayayım sizin satış fiyatınız her 1 kwh için 0.36 TL gibi olacaktır.)

Kasım enerji üretimi genel bakış

Genel olarak güneş enerji santralimizin beklentilerle paralel olarak gittiği , herhangi bir sıkıntı olmadığını söyleyebiliriz. Aralık ayı ve takip eden kış periyodunda üretimin düşük seyredeceğini biliyoruz sonrasında ise her ay giderek elektrik üretimimiz artacaktır.

güneş enerji santralimiz Kasım 2019 da ne kadar elektrik üretimi yaptı
Güneş enerji santralimiz Ekim 2019 da ne kadar enerji üretti

Güneş enerjisine merak duyuyorsanız eminim youtube kanalımız çok hoşunuza gidecek .. iteraktif bir kanaldır ve yorumların %99 u cevaplanmaktadır . ziyeret için https://www.youtube.com/c/technicall_tr

Beğenerek takip edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz