Güneş enerjisi Ekim 2019 ne kadar ürettim

0
1998

Çatımızda bulunan 6 Kw AC kapasiteli sistemimizden ( 22 adet solar panel toplam 6.6 KWp ) Ekim 2019 da ne kadar elektrik ürettik ? Ne kadar şehir şebekesine enerji satışı gerçekleştirdik ? evimizde ne kadar enerji tükettik bu makalemizde bahsedeceğim. Güneş enerjisi Ekim 2019 ne kadar ürettim konusunda ayrıca videomuzu izleyebilirsiniz. Videomuzda yönetmelik değişikliği ile birlikte saatlik olan mahsuplaşmanın aylık mahsuplaşmaya dönüştürülmesiyle size ne gibi avantajlar sağlıyor anlatmaya çalıştım . Her ay ne ürettim ne kazandım videoları çekmeye devam edeceğim.

Ekim 2019 güneş enerji santrali üretimi

Ekim 2019 da günlük ortalama 20 kwh civarında bir üretim gerçekleştirdik. 31 günün sonunda toplamda 620 kwh enerji ürettik.

6 kw kapasiteli çatı tipi solar enerji sistemin ekim 2019 da günlük üretim grafiği

Evimizde ne kadar elektrik tükettik

Güneş enerjisinden elde ettiğimiz enerjinin yaklaşık 70 kwh kısmını evimizin içerisinde kullandık.

Ne kadar enerji satışı gerçekleştirdik

Yaklaşık olarak 554 kwh enerji satışı gerçekleştirdik ve yaklaşık 200 TL gelir elde ettik.

Net olarak satıştan ne kadar elde ettik ?

Gece tüketimimiz bize ayrıca faturalandırılmaktadır. ( sizde böyle olmayacak endişe etmeyin ) … Ayrıca bizden hem veriş hem çekiş yönünde dağıtım bedeli alınmaktadır .. Sizden veriş yönünde dağıtım bedeli alınmayacak ve çekiş yönünde ise bedelin yarısı alınacaktır. Yani siz çok daha avantajlı olacaksınız.. Bizim elimize kalan net tutar yaklaşık 70 TL bandındadır. Siz aynı sistemi bugün devreye alsanız 200 TL elde edecektiniz.

Enerji üretim beklenti grafiği ile üretimimiz uyuşuyor mu ?

Geçen ay ürettiğim enerji miktarı ile beklenti grafiğimiz karşılaştırıldığında rakamlar birbirini tutuyordu. https://www.keremcilli.com/elektrik-satisi-ne-kadar-kazandim-eylul-2019/   bu ay elde ettiğimiz üretim değeri ( 620 kwh ) üretim beklenti grafiğimiz yine benzer değerlerin olacağını bize söylemişti …

çatı tipi güneş enerji santralimizin enerji üretimi beklenti grafiği

Neden farklı farklı kazançlar var ?

Farklı dönemlerde farklı yönetmelikler yürürlükte oluyor. Siz başvurduğunuzda hangi yönetmelik geçerliyse esas alınan o oluyor. Ben başvuru yaptığımda saatlik mahsuplaşma vardı. Şimdi ise aylık mahsuplaşma var … Bu sebepten dolayı benim sistemim ile sizin yeni kuracağınız sistem ödemeleri ve gelirleri farklı olacaktır. ( siz benden daha avantajlı olacaksınız )

Sonuç olarak

Güneş enerjisinden elektrik üretimi önceden tahmin edilebilir ve ne kadar kazancınız olacak ?  evinizin ihtiyacını hangi oranda karşılayabileceksiniz ? gibi soruları doğruya yakın bir şekilde bilmeniz mümkündür. Güneş enerjisi için küçük bütçeler ile de başlamak mümkündür. Maliyetler videomuzu makalemizi inceleyebilirsiniz. https://www.keremcilli.com/bir-evin-ihtiyaci-solar-enerji-maliyeti-ne-kadar/

güneş enerjisi ekim 2019 da ne kadar enerji ürettik? sizin santraliniz ne kadar kazandırır

Beğenerek takip edebilirsiniz

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz